به گزارش پورتال شهرستان اقلید محمد رضا قربانی، مسوول بسیج دانشجویی شهرستان اقلید در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در اقلید با توجه به 16 آذر ماه، روز دانشجو گفت: 16 آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است.

وی ادامه داد: آرمان استکبار ستیزی و نفی ظلم همواره به عنوان یکی از بزرگترین درس های مکتب عاشورا برای جوانان ایران اسلامی سرمشق و الگو بوده است. شصت و شش سال پیش در چنین روزی، دانشگاه سنگر دانشجو شد و خونپاک دانشجویان که در مقابل شیطان بزرگ سر خم نکردند گواهی سند آزادگی و حق طلبی جوانان ایران گردید.

مسوول بسیج دانشجویی شهرستان اقلید با اشاره به وضعیت کنونی دانشگاه ها تصریح کرد: امروزه نیز دانشگاهیان کشور که فرزندانی چون احمدی روشن، شهریاری، تهرانی مقدم،حججی و دیگر شهدای برومند را تقدیم آستان الهی کرده است، با بهره جستن از میراث تاریخی، علمی و تجربه گران قدر انقلاب اسلامی، مسیر حرکت خود را در راستای شکل گیری تمدن نوین اسلامی که همان جامعه آرمانی اسلام است، انتخاب و نقش آفرینی کرده و خواهند نمود.

وی همچنین عنوان کرد: لذا در جهت مقابله با این حرکت انقلابی دشمنان نظام و میهن اسلامی، دانشگاه و دانشجو را آماج بزرگترین توطئه ها قرار داده و ضمن وحشت از بالابردن پرچم علم و پر رنگ کردن شعارهای انقلابی در دانشگاه ها، برای مقابله با این حرکت برنامه ریزی‌ها و هزینه‌های سنگینی می‌کنند.

قربانی ضمن عرض تبریک روز دانشجو به عموم دانشجویان مومن و انقلابی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان اقلید خاطر نشان کرد: آرزوی توفیق هر چه بیشتر شما عزیزان را از درگاه باریتعالی خواستارم و امیدوارم با همت و تلاشی مضاعف در جهت پیشرفت همه جانبه و تداوم عزت و اقتدار ایران اسلامی بیش از پیش کوشا باشید.

 

گفتگو از مرضیه یحیی پور