به گزارش پورتال شهرستان اقلید به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف بیش از ۱۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در خرمبید

فرمانده انتظامی فارس از توقیف یک کامیون و کشف مقادیر زیادی کالای قاچاق به ارزش ۱۲ میلیارد ریال در شهرستان خرمبید خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس گفت: ماموران انتظامی ایست و بازرسی شهرستان خرمبید، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک کامییون حامل کالا مظنون و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، ۷۴۰ طاقه پارچه، ۱۴۰ کارتن لوازم یدکی، ۵۸۲ جفت کفش، ۱۵۱ کارتن تیغه چاقو، ۷۰۰ عدد بلبرینگ و یک هزار عدد روکش کفش خارجی قاچاق و بدون مدارک قانونی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه به همین منظور یک نفر متهم دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد، افزود: ارزش ریالی این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

۳ کشته و مجروح در برخورد ۳ خودرو

رئیس پلیس راه شمال فارس گفت: بر اثر برخورد وانت پیکان با ۲ دستگاه سواری ۴۰۵ و وانت نیسان در محور ممسنی، یک نفر کشته و ۲ نفر مجروح شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمال فارس اظهار کرد: مأموران پلیس راه برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از وقوع یک فقره تصادف رانندگی در محور مواصلاتی ممسنی مطلع و بلافاصله به همراه دیگر نیرو‌های امدادی در محل حاضر شدند.

او ادامه داد: مأموران مشاهده کردند ۳ دستگاه وانت نیسان، پژو ۴۰۵ و وانت پیکان با یکدیگر برخورد کرده که منجر به فوت راننده وانت پیکان و مجروحیت ۲ نفر رانندگان دیگر شده است.

رئیس پلیس راه شمال فارس تصریح کرد: کارشناسان علت وقوع این سانحه رانندگی را رعایت نکردن حق تقدم وانت نیسان، نسبت به سواری پژو و وانت پیکان اعلام کردند.

جاسازی بیش از ۲۰ کیلوگرم تریاک در سواری رانا لو رفت

فرمانده انتظامی نی‌ریز از توقیف یک سوارای رانا و کشف ۲۹ کیلو تریاک و دستگیری یک نفر متهم خبر داد.

سرهنگ سیدخالد یوسفی فرمانده انتظامی نی‌ریز اظهار کرد: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در یکی از محور‌های مواصلاتی، به یک سواری رنا مظنون و آن را متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو، مقدار ۲۹ کیلوگرم تریاک که به صورت بسیار ماهرانه‌ای در قسمت‌های مختلف جاسازی شده بود کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.

سرهنگ یوسفی تصریح کرد: پلیس این شهرستان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ برابر قانون به شدت برخورد می‌کند.

اقرار سارق به ۲۰ فقره سرقت در خرمبید

فرمانده انتظامی خرمبید از دستگیری یک نفر سارق و کشف ۲۰ فقره انواع سرقت از وی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمید جوکار فرمانده انتظامی خرمبید گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت در سطح شهرستان خرمبید، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: ماموران این یگان با انجام کار‌های اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی، موفق به شناسایی یک نفر سارق شدند و پس از هماهنگی قضائی در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر کردند.

سرهنگ جوکار با اشاره به اینکه در بازجویی‌های به عمل آمده از متهم، ۲۰ فقره انواع سرقت از نوع اماکن دولتی وخصوصی، سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی و درون خودرو کشف شد، ادامه داد: این سارق حرفه‌ای تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.

کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در اقلید/ ۳ نفر دستگیر شدند

فرمانده انتظامی اقلید از توقیف یک سواری ۴۰۵ و کشف ۲۰ کیلو تریاک در آن شهرستان خبرداد.

سرهنگ مراد صارمی فرمانده انتظامی اقلید گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با اقدامات فنی و تخصصی از انتقال مقادیری تریاک در محور‌های مواصلاتی مطلع و بلافاصله نسبت به ایست و بازرسی اقدام کردند.

او افزود: ماموران پس از مراقبت‌های محسوس و نامحسوس، یک سواری ۴۰۵ به همراه یک دستگاه پژو اسکورت را شناسایی و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آنان را متوقف کردند.

سرهنگ صارمی با بیان اینکه در بازرسی از خودرو ۴۰۵، ۲۰ کیلوگرم تریاک کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص ۳ نفر متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.