به گزارش پورتال شهرستان اقلید حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه نماز جمعه از برکات جمهوری اسلامی است که بر مردم نازل شد، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که نماز جمعه در هر شهری نگین آن شهر محسوب می‌شود.

او همچنین با بیان اینکه نماز جمعه و امام جمعه نماد وحدت و انسجام ملی و مذهبی یک شهر و جامعه محسوب می‌شود، افزود: نماز جمعه و امام جمعه کانالیزه و در اختیار یک فرد و گروه خاصی نیست که متعلق به تمام جامعه است.

امام جمعه اقلید با اشاره به جایگاه بلند نماز جمعه در جامعه، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام در بدو ورود به مدینه اقدام به برپایی نماز جمعه کردند که نشان از اهمیت این جایگاه دارد و در قرآن کریم نیز یک سوره مستقل تحت عنوان جمعه داریم.

طالبی تاکید کرد: چون نماز جمعه نماد وحدت و رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب محسوب می‌شود، لذا باید با توجه به تجربیات گذشته آینده را در یک مسیر گسترده و وسیع ترسیم کرد تا آسیبی به اصل و اساس جامعه و نظام وارد نشود و همچنین نماز جمعه به عنوان یک منبع مهم سیاست بدون آسیب به نظام و جامعه تدام یابد.