به گزارش  پورتال شهرستان اقلید به نقل از ایرنا، عبدالرضا قاسم‌پور، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن تاکید بر خودداری شهروندان از انجام سفرهای غیرضروری و حضور نیافتن در معابر، اظهار داشت: برای جلوگیری و کاهش حضور مردم در خیابان، تصمیماتی برای تحویل غیر حضوری کالاها به شهروندان در منازلشان در حال اتخاذ است که به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 

کارکنانی که حضورشان در اداره‌ها ضروری نیست، دورکاری می‌کنند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین بیان کرد: برای مقابله با شیوع و گسترش ویروس کرونا و کاهش ادزحام در اداره‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، به جز کارکنانی که حضورشان در اداره‌ها ضروری است و باید در محل کارشان حاضر باشند، سایر کارکنان می‌توانند به صورت دورکاری یا شیفت کاری به ارایه خدمات بپردازند.
 

کاهش قابل توجه فعالیت ناوگان حمل و نقل مسافر جاده‌ای، ریلی و هوایی در فارس
قاسم‌پور، همچنین با اشاره به کنترل شدید ورود مسافران به این استان گفت: علاوه بر محدودیت‌های شدیدی که برای ورود خودروهای شخصی به استان اعمال شده، در بحث فعالیت ناوگان حمل و نقل مسافر جاده‌ای، ریلی و هوایی نیز کاهش چشمگیری را شاهد هستیم.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: در روزهای اخیر، میزان تردد در جاده‌های این استان بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته و حتی در برخی معابرها از ترددها بیش از ۹۰ درصد کاسته شده است.

وی ادامه داد: در حمل و نقل هوایی نیز شاهد کاهش ۷۱ درصدی ورود مسافر داخلی و کاهش ۹۸ درصدی ورود مسافر خارجی هستیم.
او اظهار داشت: در بحث حمل و نقل ریلی هم فعالیت قطار شیراز - مشهد که به طور کامل متوقف شده و فعالیت قطار شیراز - تهران نیز افزون بر ۵۰ درصد کاهش داشته است.

توجه مردم فارس به توصیه‌های بهداشتی و درمانی ستودنی است
قاسم‌پور در بخش دیگری از مطالب خود، توجه مردم استان فارس به توصیه‌های بهداشتی و درمانی را ستودنی دانست و گفت: مردم این استان و کلانشهر شیراز به سبب برخورداری از سطح بالای فرهنگی ضمن توجه به توصیه‌های بهداشتی، به تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا نیز احترام گذاشته‌اند و به همین دلیل امروز شاهد هستیم که خیابان‌های شهرها و معابر جاده‌ای خلوت است و ترددها به حداقل رسیده است.
وی افزود: صنوف و بازاریان نیز در بحث مقابله با ویروس کرونا همراهی و همکاری خوبی داشته و به خاطر حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به تصمیمات ستاد استانی مدیریت این بیماری، اهتمام و نهایت همکاری را در این زمینه داشته‌اند.
او اظهار داشت: همکاری جامعه هتلداران، مهمانپذیرها و همچنین انجمن‌های گردشگری استان نیز سبب شد که با تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری فارس، ارایه هرگونه خدمات به مسافران نوروزی در استان متوقف شود تا زمینه‌ای برای حضور مسافر وجود نداشته باشد.
وی، در مورد راه‌های ارتباط الکترونیکی مردم با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هم گفت: شهروندان می‌توانند با ارسال پیامک به شماره ۵۰۰۰۱۲۳۴۵۲، گزارش‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را در ارتباط با بیماری کرونا به این ستاد اعلام کنند.
با شناسایی ۲۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۵۵۲ نفر روند صعودی ابتلا در این استان همچنان ادامه دارد. تاکنون ۱۷ نفر در استان فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. ۱۶۸ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۱۷۵ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.