به گزارش پورتال شهرستان اقلید به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی اظهار داشت: استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، با بررسی 30 هزار و 243 نمونه آزمایشگاهی، در کشور در جایگاه نخست قرار دارد.
وی آمار کنونی مبتلایان در استان فارس را دو هزار و 959 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 684 نفر با بهبودی کامل، از مراکز درمانی ترخیص شده اند و هزار و 647 نفر نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی در قرنطینه خانگی هستند که سلامت آنان به طور منظم مورد پیگیری قرار می گیرد.

 همتی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته موردی از فوتی در اثر ابتلا به این بیماری وجود نداشته است، ادامه داد: بر این اساس آمار مرگ و میر در استان، تاکنون 71 مورد بوده است.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به سیر صعودی آمار مبتلایان در استان، نسبت بخه جدی گرفتن توصیه های سلامت هشدار داد.

 همتی اظهار کرد: تا زمان وجود زنجیره های انتقال ویروس، باید در صورت خروج از منزل، فاصله ایمن را که دست کم یک متر است رعایت کرده که متاسفانه شاهد بی توجهی عده ای به این موضوع هستیم و ممکن است روزهای سختی را تجربه کنیم.

وی یادآور شد: از مجموع آمار مبتلایان روز گذشته تا کنون، 83 مورد مربوط به شیراز، پنج مورد مرودشت، رستم و ارسنجان هر کدام چهار مورد، داراب سه مورد، شهرستان های استهبان، خرم بید، اقلید، کازرون، زرقان، لامرد و زرین دست نیز هر کدام یک مورد بوده و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.