به گزارش پورتال شهرستان اقلید به نقل از ایرنا، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اطلاعیه شماره یک اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت این بیماری، مبنی بر اعمال محدودیت برای ترددها خودروها از هشتم فروردین ۹۹ گفت: افرادی که به این موضوع توجه نکنند، وسایل نقلیه آنها جریمه و توقیف می‌شود.

عبدالرضا قاسم‌پور پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این محدودیت‌های تردد و جابه جایی که از هشتم فروردین ماه آغاز می‌شود و تا پانزدهم همین ماه ادامه دارد، برای کاهش هر چه بیشتر انتقال بیماری کرونا اعمال می‌شود و جریمه در نظر گرفته شده برای رانندگان متخلف از پنج میلیون ریال به بالاست ضمن اینکه خودروی این دسته از افراد به مدت یک ماه توقیف می‌شود.

آنهایی که به سفر رفتند به محل سکونت خود باز گردند

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین بیان داشت: آنهایی که به سفر رفته‌اند هر چه سریع‌تر به محل سکونت خود باز گردند و آنهایی که قصد سفر دارند، اقدام به این کار نکنند زیرا تنها افرادی که ساکن شهرستان‌های فارس هستند، اجازه ورود به این استان دارند.

قاسم‌پور گفت: محدودیت حداکثری حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی اعمال شده است و خودروهای حمل بار کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم ، نیروهای پلیس ، خودروهای امدادی، درمانی، سروس‌های حامل کارمندان و کارگران با ضوابطی که تعریف شده است، اجازه تردد دارند.

وی تاکید کرد: رانندگان خودروهایی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند، حق ورود به داخل شهرهای مسیر خود را ندراند و باید از محور کمربندی‌ها عبور کنند و بکوشند سریع به مقصد برسند.

قاسم‌پور با اشاره به اینکه از امروز (هفتم فروردین) تمام محورهای ورودی به شهر شیراز و شهرستان‌ها به شدت کنترل می‌شوند، افزود: هیچ فردی غیر از ساکنان استان فارس نمی‌توانند وارد شوند و خروجی شهرستان‌ها هم با مدیریت فرمانداران کنترل می‌شود به نحوی که هیچ فردی از شهرستانی به شهرستان و یا شهری دیگر سفر نکند و اجرای این طرح نباید برای مردم معطلی ایجاد کند.

وی اضافه کرد: همه تلاش‌ها معطوف به این است که طول دوره این بیماری کاهش یابد و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به خوبی اجرا شود و البته در این طرح موارد دیگری دیده شده است که لغو تجمع‌ها و همایش ها بوده است و حتی حرمین مطهر شاهچراغ و سیدعلاء الدین حسین (ع) نیز با هماهنگی متولیان تعطیل شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین در مورد مصوب‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بیان داشت: ۸۰ درصد مردم به توصیه‌های مقام‌های بهداشتی عمل کردند و تنها عده اندکی که حدود ۲۰ درصد هستند به این موضوع بی توجه بودند و این در حالی است که این طرح‌ها برای سلامتی مردم و پیشگیری از شیوع کرونا مصوب شده است. 

قاسم‌پور با بیان اینکه این طرح‌ها از بیست و دوم اسفند ماه ۹۸ به مرحله اجرا درآمد، گفت: در این مدت واحدهای صنفی ارایه دهنده خدمات غیر ضروری تعطیل بودند و تنها اصنافی که مایحتاج عمومی را عرضه می‌کنند به کارشان ادامه داده‌اند و تعمیرگاه خودروها نیز به صورت کشیک در حال خدمات‌رسانی هستند.

به گفته وی، در قالب این طرح برای اصناف متخلف هم مجازات پلمب و برخورد قانونیدر نظر گفته شده است.
 

مردم بابت تامین ارزاق عمومی نگران نباشند

این مقام مسوول، با بیان اینکه به مردم استان اطمینان می‌دهیم که نگرانی از بابت ارزاق عمومی نداشته باشند، گفت: کالاهای اساسی ومورد نیاز مردم تامین شده است از این رو آنها با آرامش خرید کنند و کارکنان اداره‌ها و یا سازمانی‌هایی که حضورشان برای ارایه خدمت ضروری است، در محل کار خود حاضر باشند و مابقی به شکل دورکاری به خدمت خود ادامه دهند.

کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیرضروری در سطح کشور (مصوب ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا) از بامداد جمعه (هشتم فروردین ۹۹) آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شود و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز عصر پنجشنبه (هفتم فروردین ۹۹) اعلام کرد: با شناسایی۴۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، شمار مبتلایان به این بیماری به ۶۳۳ نفر رسید.

به گفته عبدالرسول همتی، در ۲۴ ساعت گذشته، سه نفر فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در فارس گزارش شده است که با احتساب آنها تا کنون ۲۵ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

او اظهار داشت: تاکنون ۲۲۰ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۱۸۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.