به گزارش پورتال شهرستان اقلید جعفر زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اقلید با اشاره به پیشرفت فیزیکی جاده طریق‎الرضا، اظهار داشت: حدود 20 و نیم کیلومتر از این جاده از دوراهی سورمق تا ورودی اقلید تکمیل شد و بخش‌هایی از ایمن‌سازی آن باقی مانده است که می‌کوشیم نیمه نخست سال جاری از این قسمت بهره‌برداری شود.

وی افزود: ادامه مسیر تا ورودی تونل اباصالح‌‌المهدی (عج) به طول 16 کیلومتر آماده روسازی است و در محدوده آسپاس نیز برای اجرای حدود 13 کیلومتر قرارداد منعقد شد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس در زمینه جاده اقلید-سورمق و تعریض و تکمیل آن که از مطالبات چندین ساله مردم اقلید است، اظهار داشت: این مسیر جزو پروژه‌های مصوب ما نبود و با پیگیری‌‎های صورت گرفته توسط نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی ابلاغ هشت کیلومتری اخذ شد که آماده آسفالت است.

زاهدی با بیان اینکه به دلیل محدودیت‌های مالی و عدم تأمین قیر فعلا این پروژه متوقف است، ادامه داد: پیگیری می‌کنیم تا با پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکار و تهیه قیر، پروژه اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: پل ورودی شهر اقلید که سال گذشته به دلیل وقوع سیل تخریب شد، جزء برنامه کاری اداره‌کل راه و شهرسازی نیست.