به گزارش پورتال شهرستان اقلید حشمت‌الله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: برداشت زعفران از مزارع شهرستان‌های استان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به افزایش سطح زیر کشت 3 هزار و 600 کیلوگرم محصول برداشت و روانه بازار شود.

وی، سطح زیر کشت این محصول در سال گذشته 820 هکتار اعلام کرد و افزود: پارسال 3 هزار و 200 کیلوگرم زعفران در استان برداشت شد.

صادقی با بیان اینکه فارس یکی از استان‌های پیشرو در تولید زعفران است، ادامه داد: این استان رتبه چهارم محصول زعفران را در کشور داراست.

وی بیان کرد: شهرستان‌های استهبان، مرودشت، اقلید، بوانات و نی ریز از مهم‌ترین مناطق کشت محصول زعفران در استان فارس هستند.

معاون تولیدات زراعی جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه محصول زعفران به صورت فله‌ای و بسته‌بندی به بازار عرضه می‌شود، اظهار داشت: از محل تبصره 18 و با توجه به هر هکتار، 70 میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس، با توجه به خشک‌سالی‌ها در چند سال اخیر یکی از راه‌های مدیریت خشک‌سالی تغییر الگوی کشت در بخش کشاورزی بوده و به همین منظور سعی شده کشت محصولات با نیاز آبی پایین مانند زعفران جایگزین محصولات با نیاز آبی شود و نقش سازنده‌ای در اقتصاد منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.