به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، ارسلان صالحی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: برداشت زودهنگام سیب زمینی از هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان به عنوان قطب مهم تولید این محصول در استان فارس، آغاز شده است.
او با بیان اینکه برداشت سیب زمینی تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، تصریح کرد: کشت و برداشت زودهنگام محصول سیب زمینی به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده است زیرا ورود تدریجی محصول به بازار موجب می‌شود کشاورزان محصول خود را به قیمت مناسبت‌تری بفروشند.
صالحی بیان کرد: استفاده از ارقام زودبازده و کشت به موقع محصول موجب شده محصول سیب زمینی شهرستان زودتر وارد بازار شود.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: متوسط تولید سیب زمینی در شهرستان ۴۰ تن بوده که پیش بینی می‌شود افزون بر ۳۰۰ هزار تن محصول تولید و علاوه بر تامین نیاز بذری کشاورزان، روانه بازار‌های داخل و خارج کشور شود.
او اضافه کرد: ارقام جِلی، بانبا، میلوا، سیفرا، چلنجر، فابولا و کلمبا از عمده ارقام سیب زمینی کشت شده در مزارع شهرستان اقلید است که محصول تولیدی به لحاظ کمی و کیفی از عملکرد مطلوبی برخوردار هستند.
صالحی با بیان اینکه سطح کشت شهرستان در مقایسه با پارسال ۱۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: با توسعه کشت سیب زمینی بذری در شهرستان کشاورزان پیشرو و شرکت‌های تولید بذر، اغلب مزارع شهرستان با ارقام با کیفیت و طبقات بذری S,SE, E و گواهی شده کشت شده که همین عامل یکی از دلایل افزایش عملکرد و کیفیت و در نهایت بازار پسندی مناسب سیب زمینی شهرستان است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: با وجود ظرفیت‌های مناسب شهرستان و بسترسازی برای سرمایه گذاران، زنجیره تولید سیب زمینی از تولید بذر تا صنایع تبدیلی و سردخانه‌ای مهیا شود.