به گزارش پورتال شهرستان اقلید «سیدابوالفضل موسوی بیدکی» عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به عملکرد مجلس دهم اظهار داشت: عملکرد مجلس را باید از مردم پرسید؛ البته همه نمایندگان تلاش خودشان را می کنند تا مورد اقبال مردم قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: آنچه که وظیفه نمایندگان است، مسئله قانون گذاری است که در این خصوص با توجه به میزان وقتی که برای بررسی و تصویب آن داشتند، می توان گفت مجلس دهم خوب عمل کرده است.

نماینده مردم اقلید اضافه کرد: در حوزه نظارت هم کمیسیون های مجلس خیلی خوب به حیطه وظایف و ماموریت هایشان ورود کردند و عملکرد قابل قبولی از خود نشان دادند.

موسوی ادامه داد: نمایندگان مجلس در بحث سوال از وزار و پیگیری مشکلات مردم  نیز به نوبه خودشان تلاش می کنند ولی در هر صورت باید نحوه عملکرد مجلس را از مردم پرسید.

وی در تشریح نقاط قوت و ضعف مجلس دهم گفت: مجلس دهم تلاش زیادی کرده و سعی می کند تا مملکت را روی محور برنامه ششم بیاورد. مجلس دهم که شروع به کار کرد بحث برنامه ششم توسعه مطرح و تصویب شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: قوانینی چون قانون تجارت و قانون مالیات بر ارزش افزوده از قوانینی است که توسط مجلس دهم به تصویب رسید که به نوعی دولت را برنامه محور می کند. این رویکرد و تلاشی است که مجلس در پیش رو داشته و از این جهت مثبت عمل کرده است.

موسوی به نکته حائز اهمیتی که در مجلس دهم وجود دارد اشاره کرد و گفت: این دوره از مجلس یکی از پرمخاطره ترین ادوار گذشته مجلس بود؛ از طرفی موضوع برجام و خروج آمریکا از آن و همچنین تشدید مجدد تحریم ها و از طرف دیگر وضعیت اقتصادی کشور که به نوسانات مختلفی برخورد همگی باعث شد تا یک سری از کارهای مجلس درگیر این وضعیت نابسمان شود که در عملکرد مجلس هم تاثیر گذاشت.

انتهای پیام