به گزارش پورتال شهرستان اقلید،سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه حوزه ساخت و ساز و عمران کشورمان، گفت: قطعا این گونه اقدامات هیچ تأثیری در حوزه عمران کشور نخواهد داشت، زیرا ساخت و ساز کشور در تمام بخش ها وابسته به داخل است.

تحریم

ایالات متحده به دنبال جنگ روانی علیه کشورمان است

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها در دو سال اخیر اقدامات بسیاری را علیه کشورمان صورت داده اند، اما هیچ کدام از این مسائل تأثیر گسترده ای در اقتصاد کشور نداشته است، از این رو به نظر می رسد که ایالات متحده به دنبال جنگ روانی علیه کشورمان است.

تحریم های عمرانی آمریکا علیه ایران تکراری است

آمریکا در سال های اخیر انواع تحریم ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و به نظر من تحریم های جدید ایالات متحده همان تحریم های قبلی اما با نام جدید است

وی ادامه داد: آمریکا در سال های اخیر انواع تحریم ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و به نظر من تحریم های جدید ایالات متحده همان تحریم های قبلی اما با نام جدید است.

افضلی افزود: من معتقدم که تحریم های آمریکا نه تنها برای حوزه عمران کشور مضر نبوده، بلکه آثار مثبتی را به ویژه در بحث خودکفایی در تولید برخی قطعات و ماشین آلات خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی ایران به عنوان یکی از صادرکنندگان اصلی خدمات فنی و مهندسی تبدیل شده و قطعا این موضوع در سایه خودکفایی کشور محقق شده است.

استفاده از ظرفیت های داخلی کلید بی اثر کردن تحریم های آمریکا

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: توجه به تولید کشور و استفاده از ظرفیت های داخلی کلید بی اثر کردن تحریم های آمریکا علیه کشورمان است که خوشبختانه مقامات کشورمان کاملا این مسئله درک کرده و کشور در این مسیر در حال حرکت است.